خبرنامه

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان
تازه های فرهنگنامه کودکان و نوجوانان

 مقالۀ دبستان از جلد 14 به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز PDF چاپ نامه الکترونیک
گزیده مدخل های فرهنگنامه
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۰۳

مقالۀ دبستان از جلد 14 به مناسبت 13 آبان روز دانش آموزدبستان مکانی است برای آموزش و پرورش کودکان هفت تا دوازده ساله. کودکان، در دبستان، خواندن، نوشتن و حساب کردن را می آموزند و آگاهیهای ساده و پایه ای دربارۀ زندگی در محیط طبیعی و اجتماعی  به دست می آورند. این دوره را، به سبب آنکه اساس آموزشهای بعدی است، آموزش ابتدایی می نامند. پس از پایان این دوره، دانش آموزان به دورۀ راهنمایی و یا دبیرستان راه می یابند. آموزش ابتدایی بخشی از آموزش رسمی و عمومی است. ( آمومزش رسمی زیر نظر دولت است و از دبستان آغاز می شود و تا پایان دورۀ دانشگاه ادامه دارد. آموزش عمومی، شامل دبستان، دورۀ راهنمایی و دبیرستان، بخشی از آموزش رسمی به شمار می رود.) امروزه، آموزش ابتدایی در همۀ کشورها برای کودکان اجباری و معمولا رایگان است.

...

 

 
جلد 14 فرهنگنامه کودکان و نوجوانان منتشر شد PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
يكشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۶

جلد 14 فرهنگنامه کودکان و نوجوانان منتشر شدجلد 14 فرهنگنامه کودکان ونوجوانان که شامل مقاله هایی است که با " د" و " ذ " آغاز می شود، روز سه شنبه 2 آبان در شورای کتاب کودک رونمایی شد.

این اثر که به همت شورای کتاب کودک و با مشارکت و همیاری گروه زیادی از نویسندگان و پژوهشگران نام آشنا و با تجربه در این حوزه منتشر می شود مهمترین دانشنامه برای کودکان، نوجوانان و هر خانواده فارسی زبان است.

جلد چهاردهم فرهنگنامه مانند جلدهای دیگر آن در برگیرندۀ مقاله های علمی، ادبی، اجتماعی و شرح حال بزرگان و مشاهیر ایران و جهان با تصاویر و نقشه های فراوان است، این جلد دارای 187مقاله، 33 ارجاع، 550 تصویر، 46 جدول و نمودار و 28 نقشه است، تعداد 60 مقاله مربوط به ایران است و در 35 مقاله دیگر نیز اطلاعاتی دربارۀ ایران دارد.

علاقه مندان به تهیه این جلد و سایر جلدهای فرهنگنامه می توانند با شورای کتاب کودک / دبیرخانه فرهنگنامه تلفن: 66415878 تماس بگیرند.

 

 
برگزاری هم اندیشی آبان ماه PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
يكشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۴۴

 

هم اندیشی آبان ماههم اندیشی آبان   ماه فرهنگنامه با حضور گروهی از همکاران فرهنگنامه به دیدن فیلم مستند    “بهمن بیگی گذشت.

سه شنبه 2 آبان، هم اندیشی فرهنگنامه، با حضور بیش از 30 نفر به دیدن فیلم مستند " بهمن بیگی" در کتابخانه تحقیقاتی شورا اختصاص یافت. فیلم بهمن بیگی که به کارگردانی آقای کامران حیدری ساخته شده است شامل نظرات گونه گون کارشناسان مختلف و دوره های فعالیت معلم عشایر، محمد بهمن بیگی است. این فیلم در حضور تهیه کنندۀ آن آقای سعید رشتیان نمایش داده شد و ایشان دربارۀ شرایط و ضرورت ساخته شدن فیلم صحبت کردند.

در پایان جلسه، همکاران فرهنگنامه نظرات و پرسشهای خود را در حضور خانم هاله باستانی که شرایط دیدن فیلمهای مستند متنوع را برای شورای کتاب کودک فراهم آورده اند مطرح کردند.

 

ادامه مطلب...
 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 10 از 20
Sitemap