خبرنامه

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان
تازه های فرهنگنامه کودکان و نوجوانان

 برگزاری جلسات توجیهی داوطلبان همکاری با فرهنگنامه PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۴۶

برگزاری جلسات توجیهی داوطلبان همکاری با فرهنگنامهروزهای 20 و 27 مهر داوطلبان جدید همکاری با فرهنگنامه کودکان و نوجوانان دو جلسۀ توجیهی گذراندند و با فرهنگنامه آشنا شدند.

23 نفر از داوطلبان همکاری با فرهنگنامه، که از چند ماه پیش فرم پر کرده و منتظر دعوت به همکاری بودند، روزهای شنبه 20 و 27 مهرماه، در دو جلسۀ توجیهی شرکت کردند.

در جلسه نخست خانمها توران میرهادی دبیر اجرایی، نوش آفرین انصاری و پروین فخاری نیا اعضای شورای اجرایی دربارۀ فرهنگنامه کودکان و نوجوانان به صورت کلی صحبت کردند و داوطلبان را با جایگاه این اثر در بخش موجودی کتابهای مرجع عمومی به زبان فارسی برای نوجوانان ایران و نیاز مخاطبان به آن و همچنین چگونگی شکل گیری فرهنگنامه آشنا کردند. خانم عرفانیان مسئول گروه ترویج داوطلبان را به همکاری با این گروه دعوت کردند.

جلسه دوم را خانم ها فخاری نیا، مهشید فهیما و مینا رئیس دانا با کار عملی پیش بردند. در این جلسه داوطلبان چند مقاله از فرهنگنامه را با مقاله های نظیر در چند دایرةالمعارف انگلیسی و فارسی دیگر تطبیق دادند و مقاله ها را از نظر طرح، ساختار، زبان، حجم اطلاعات، مخاطب و تصویر مقایسه کردند سپس دستاوردهای جستجوی خود را به جمع گزارش دادند. مقاله های کار شده خانه از جلد 13 فرهنگنامه، توتم از جلد 10 فرهنگنامه و بازیافت از جلد 11 فرهنگنامه بود.

در پایان داوطلبان به گروههای کاری فرهنگنامه  معرفی شدند تا دوره ای را به حضور فعال، مطالعه و آموزش بگذرانند.

 

گفتنی است که فرهنگنامه نیاز خود به همکار و نویسنده مقاله های رشته های تخصصی گوناگون را از میان این داوطلبان جذب می کند و اکنون در چند رشتۀ علوم مهندسی نیاز به همکاری داوطلبانه وجود دارد.

ادامه مطلب...
 
برگزاری نشست گروه بزرگ تصویر فرهنگنامه PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۶

برگزاری نشست گروه بزرگ تصویر فرهنگنامههمکاران تصویر گروههای تخصصی و مسئولان تصویر فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، در جلسۀ چهارشنبه 17 مهرماه، نشست مشترکی برای حل مسایل تصویر در فرهنگنامه برگزار کردند.

 

به دنبال جلسۀ هم اندیشی 2 مهرماه و پیشنهاد و دعوت مسئول گروه تصویر فرهنگنامه، خانم مهسا صدیق، حدود 20 نفر از مسئولان تصاویر گروههای تخصصی در روز چهارشنبه 17 مهرماه در اتاق تصویر گرد آمدند. آقای بلوچ و خانمها صدیق، مولایی، رضایی و فیض الهی همکاران تصویر گروههای تخصصی را در جریان تجربیات گذشته و تصمیمهای جدید مربوط به تصویر گذاشتند و با ارائه چند نمونه عملی به  مشکلات عمومی و راه حلهای آنها پرداختند. اشاره به دستورالعملهای کلی برای گزینش تصویر مناسب جهت مقاله های فرهنگنامه یکی از فعالیتهای مسئولان بود. جلسات گروه بزرگ تصویر در دومین چهارشنبه هرماه از جمله 8 آبان برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...
 
مقاله امام علیّ النقی(ع) از جلد 3 به مناسبت 15 ذی الحجه ولادت ایشان PDF چاپ نامه الکترونیک
گزیده مدخل های فرهنگنامه
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۳۴

امام علیّ النقی(ع) ابوالحسن علی بن محمد دهمین امام از امامان دوازده گانۀ شیعیان و دوازدهمین معصوم از چهارده معصوم است. لقب ایشان هادی( راهنما) و نقی (برگزیده) است. پدرش امام محمد تقی(ع) و مادرش اُم وَلَد از مردم مغرب، معروف به سَمانۀ مغربیه، است. در سال 214 ه ق در روستایی، درنزدیکی شهر مدینه، به دنیا آمد و در 254 ه ق در سن چهل سالگی در سامرا وفات یافت. مرقد او در این شهر از زیارتگاههای بزرگ شیعیان است.

...

 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 2 از 20
Sitemap