خبرنامه

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان
تازه های فرهنگنامه کودکان و نوجوانان

 بازدید همکاران شورای کتاب کودک از مؤسسه اطلاعات PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
يكشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۰۵

بازدید همکاران شورای کتاب کودک از مؤسسه اطلاعاتروزنامۀ اطلاعات، روز سه شنبه 5 شهریور 92 مورد بازدید نویسندگان و ویراستاران فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و چند تن از همکاران دیگر شورای کتاب کودک قرار گرفت.

نخستین سه شنبه شهریورماه، 38 نفر از همکاران شورای کتاب کودک که بیشتر آنان نویسندگان و ویراستاران فرهنگنامه کودکان و نوجوانان بودند، در کنار دبیر شورا، نوش آفرین انصاری، به مدت 3 ساعت، از بخشهای مختلف مؤسسه اطلاعات دیدن کردند. در این دیدار مسؤلان مؤسسه به ویژه پرسنل بخش روابط عمومی، امیرمحمد حیدری و همکار ایشان اسماعیل محمودی، با توجه و دقت بخشهای مختلف مؤسسه و فعالیتهای مربوطه را به بازدید کنندگان نشان دادند و دربارۀ شیوۀ کار روزنامه اطلاعات از جمع آوری خبر تا چاپ و انتشار آن و همچنین چاپ و نشر آثار دیگر توضیحاتی دادند و در همه موارد پاسخگوی پرسشهای بازدید کنندگان بودند.

پیش از بازدید نیز آقای حیدری شرح کوتاهی از تاریخچه شکل گیری روزنامه اطلاعات در سال 1305 و ادامۀ فعالیتها تاکنون ارائه کردند. صحبتهای ایشان بیشتر دربارۀ محصول اصلی مؤسسه یعنی روزنامه اطلاعات بود که نزدیک به 90 سال قدمت دارد همچنین آگاهیهایی دربارۀ سایر نشریات مؤسسه از جمله هفته نامه ها و ماهنامه ها مانند اطلاعات حکمت و معرفت، اطلاعات سیاسی، اطلاعات فرانسه، ماهنامه نوجوانان، کتابهای متعدد چاپ شده در موسسه و نیز تجدید چاپ روزنامه اطلاعات از آغاز تاکنون برای ماندگاری در تاریخ ارائه شد.

در پایان این بخش همکاران شورایی پرسشهایی درموارد زیر طرح کردند که همگی پاسخ داده شد:

تألیف، ویرایش، توزیع، آرشیو، آموزش، نحوه مدیریت، تیراژ، منابع مالی و بالاخره ضرورت نشر اثری برای کودکان و نوجوانان. در جلسه شورای اجرایی چهارشنبه 6 شهریور نیز از این بازدید با رضایت فراوان و سپاس از مسؤل و سرپرست مؤسسه اطلاعات برای فراهم کردن امکان این بازدید یاد شد.

ادامه مطلب...
 
بخشی از مقاله بانک از جلد 6 به مناسبت 10 شهریور روز بانکداری اسلامی PDF چاپ نامه الکترونیک
گزیده مدخل های فرهنگنامه
شنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۸

بانکداریبانک ...

بانکداری اسلامی

اندیشۀ بانک اسلامی با انتشار کتاب اَلبنک لارِبوَی فی الاسلام ( بانک بدون ربا در اسلام) تألیف سید محمدباقر صدر متفکر معاصر شیعه، به وجود آمد. در بانکداری بدون ربا، بانکها هنگام وام دادن در سرمایه گذاریِ وام گیرنده، شریک می شوند و کارمزدی دریافت می کنند. این کارمزد براساس سوددهی همان بخشی که در آن سرمایه گذاری شده است محاسبه می شود. مثلا کارمزد بخش کشاورزی بر اساس سود دهی بخش کشاورزی پرداخت می شود.

...

 

 

 
مقاله باهنر از جلد6 به مناسبت 8 شهریور سالگرد انفجار دفتر نخست وزیری PDF چاپ نامه الکترونیک
گزیده مدخل های فرهنگنامه
جمعه ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۳۳

محمد جواد باهنرباهنر، محمد جواد ( 1360-1312 ه ش) سومین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران، عضو شورای انقلاب، و نویسنده کتابهای درسی دینی است. در کرمان به دنیا آمد. در آغاز در مکتبخانه و سپس در مدرسه معصومیّه به تحصیل دروس دینی پرداخت. همزمان با فراگیری علوم دینی در دبیرستان نیز به تحصیل پرداخت و دورۀ دبیرستان را در زادگاهش به پایان رساند. در بیست سالگی برای ادامه تحصیل رهسپار قم شد و در حوزۀ علمیه این شهر درسهای دینی را تا سطح عالی در رشتۀ فقه، اصول و فلسفه نزد آیت الله العظمی بروجردی، امام خمینی و علامه سید محمد حسین طباطبایی خواند.

...

 

 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 4 از 20
Sitemap