خبرنامه

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان
تازه های فرهنگنامه کودکان و نوجوانان

 مقالۀ آسم از جلد 1 به مناسبت 13 اردیبهشت روز جهانی آسم PDF چاپ نامه الکترونیک
گزیده مدخل های فرهنگنامه
جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۲۴

آسم از بیماریهای دستگاه تنفس است که بیمار را دچار تنگی نفس میکند. این تنگی نفس با حملههای ناگهانی و شدید هر چند گاه یک بار، به طور دورهای، در بیماران مبتلا به آسم ظاهر میشود. نشانههای اصلی بیماری آسم تنگی نفس و خسخس سینه در هنگام تنفس است. بیمار بریده بریده نفس میکشد و احساس خفگی میکند. در آغاز حمله آسم سرفه خشک و بازدم طولانی دارد. در ریههای بیمار خلط غلیظ و چسبناک به وجود میآید و سرفه شدیدتر میشود. بیمار، پس از اینکه با سرفه این خلط را بیرون میآورد، به طور موقت احساس آرامش میکند.

...

 
مقالۀ خلیج فارس از جلد 13 فرهنگنامه به مناسبت 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس PDF چاپ نامه الکترونیک
گزیده مدخل های فرهنگنامه
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۰۱

خلیج فارس پهنه ای از آب است که در اثر پیشروی آب اقیانوس هند، از راه دریای عمان، در جنوب غربی فلات ایران و شبه جزیرۀ عربستان به وجود آمده است. کشور ایران در شمال و شرق و کشورهای عمان و امارات متحدۀ عربی در جنوب، بحرین و قطر در جنوب غربی، عربستان و کویت در غرب و عراق در شمال غربی آن قرار گرفته اند. خلیج فارس از راه تنگۀ هرمز و دریای عمان به آبهای آزاد می پیوندد. بیش از نیمی از منابع نفت جهان در منطقۀ خلیج فارس است و بخش بزرگی از نفت خام و گاز این منطقه پس از استخراج به کشورهای دیگر، به ویژه کشورهای صنعتی، صادر می شود.

 
یار فرهنگنامه به دیار باقی شتافت PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
يكشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۴۰

 

دکتر عباس حری، از اعضاء شورای اجرایی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان دار فانی را وداع گفتدکتر عباس حری، استاد برجسته کتابداری ایران و از اعضای شورای اجرایی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان روز شنبه 7 اردیبهشت دار فانی را وداع گفت.

دکتر عباس حری که مدتها از بیماری ریوی رنج می برد، روز شنبه 7 اردیبهشت ماه 1392 در سن 77 سالگی دار فانی را وداع گفت. وی که از اساتید برجسته کتابداری نوین ایران بود، علاوه بر عضویت در شورای کتاب کودک و شورای اجرایی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و در کنار مشارکت در تألیف و بازبینی نهایی بسیاری از مقالات فرهنگنامه، سالها عهده‌دار سمت مشاور علمی و مشاور دبیر اجرایی نیز بود.

به گزارش لیزنا مراسم تشیع پیکر دکتر حری صبح روز سه شنبه 10 اردیبهشت، ساعت 9 از مقابل دانشکده کتابداری دانشگاه تهران، واقع در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به نشانی تقاطع بزرگراه چمران و جلال آل احمد، روبروی کوی نصر، نبش خیابان نسیم ، برگزار میشود.

فرهنگنامه کودکان و نوجوانان این ضایعه بزرگ را به تمامی اهالی فرهنگ ایران، به ویژه بازماندگان ایشان، جامعه کتابداری ایران و همکاران فرهنگنامه کودکان و نوجوانان تسلیت می گوید و برای ایشان از درگاه ایزد منان علو درجات را مسألت می‌دارد.

 

 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 6 از 20
Sitemap