خبرنامه

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان
تازه های فرهنگنامه کودکان و نوجوانان

 هم اندیشی دی ماه فرهنگنامه PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۱

هم اندیشی بهمن ماه فرهنگنامه برگزار نمی شود.

روز سه شنبه سوم بهمن، مطابق با سابقۀ فعالیتهای فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، روز برگزاری هم اندیشی ماهانه بوده است. تشکیل جلسۀ هم اندیشی بهمن ماه که آقای دکتر معصومی همدانی به هم اندیشی دعوت شده بودند، به سبب مشغله و معذوریت ایشان مقدور نشد و به دلیل کمبود وقت، فرصت طرح مسئله ای دیگر برای جلسه امکان پذیر نبود.

برابر با مذاکرات با آقای دکتر معصومی همدانی جلسه هم اندیشی به اول اسفند موکول شد. در این مورد در موقع مناسب اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

 
شورای کتاب کودک 50 ساله شد PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۰۶

 

جشن 50 سالگی شورای کتاب کودکروز 29 دی ماه 91 جشن 50 سالگی شورا در محل شورا، برگزار شد و گروهی از بنیان گذاران با حضور در جمع اعضا نیم قرن فعالیت شورا را در زمینه ادبیات کودک گرامی داشتند.

دی ماه 91 شورای کتاب کودک 50 ساله شد. مسئولان شورا در روز 29 دی ماه، با حضور گروهی از بنیانگذاران و اعضای شورای کتاب کودک 50 سالگی شورا را جشن گرفتند. در این مراسم همۀ بنیان گذاران حاضر درمراسم، از جمله: خانمها و آقایان: توران اشتیاقی، دکتر عباس حری، شهناز خانلو، دکتر نورالدین زرین کلک، پرویز کلانتری، یحیی مافی، توران میرهادی و محبوب نورصالحی برای نسلهای فعلی شورایی صحبت کردند و خاطراتی از روزهای گذشته نقل کردند و بدین ترتیب یاد روزهایی از سال 1341 را زنده کردند. از جمله خانم توران اشتیاقی، یکی از بنیان گذاران شورا، شکل گیری شورای کتاب کودک را به روشنی و به اختصار بیان کردند. گفتنی است مطالبی که خانم اشتیاقی عنوان کردند قبلا برای مراسم بزرگداشت خانم میرهادی در وزارت کشور تهیه شده بود. مراسمی که اجرا نشد     اما چون مطالب همچنان به اعتبار و قوت خود باقی بود، در فرصت پیش آمده دوباره عرضه شد و به پیشنهاد خانم اشتیاقی اکنون این نوشته در اختیار اعضای شورای کتاب کودک و علاقمندان دیگر قرار می گیرد.

  
ادامه مطلب...
 
روایت چهاردهم - درباره جلد چهاردهم فرهنگنامه کودکان و نوجوانان PDF چاپ نامه الکترونیک
مقالات
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۲۰

دکتر عباس حری

 دکتر عباس حری

استاد کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران

 

 

 

 عشقت رسد به فریاد، گر خود به سان حافظ           قرآن زبر بخوانی در چهارده روایت

بسیارشوق آفرین است که پدیدۀ واحدی را در چهارده روایت بدانی و بخوانی، اما این هم شوق انگیز است که چهارده روایت را با نگاه واحدی ببینی و بخوانی: نگاه از ایران.

سرانجام جلد چهاردهم فرهنگنامه کودکان و نوجوانان منتشر شد. این چهاردهمین روایت که حرف "د و ذ" را در بر می گیرد، حاوی 187 مقاله، 33 ارجاع، 55 تصویر، 28 نقشه، 43 جدول و 3 نمودار است. ظاهرا 60 مدخل از 187مقاله یعنی 31 درصد به ایران اختصاص دارد، ولی " نگاه از ایران" سبب شده است که بیش از 50 درصد اطلاعات متعلق به ایران یا درباره ایران درمقاله هایی مختلف پراکنده باشد.

ادامه مطلب...
 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 8 از 20
Sitemap