خبرنامه
Powered by

Children's Book Council of Iran © 2011

فرهنگنامه در کنفرانس آموزش فیزیک ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۷

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیکفرهنگنامه کودکان و نوجوانان در دوازدهمین کنفرانس آموزش فیزیک و دومین کنفرانس فیزیک و آزمایشگاه، در دانشگاه امیر کبیر، شرکت  کرد. گروه ترویج  فرهنگنامه در نمایشگاه کنفرانس، فرهنگنامه را به دبیران فیزیک شهرهای مختلف ایران و دیگر مراجعه کنندگان معرفی کرد .

 دوازدهمین کنفرانس آموزش فیزیک و دومین کنفرانس فیزیک و آزمایشگاه،14 تا 16 شهریورماه  در دانشگاه امیر کبیر تهران برگزار شد. برگزار کننده این کنفرانس اتحادیۀ انجمن­های علمی معلمان فیزیک ایران بود و  بیش از 500 تن از دبیران فیزیک سراسر کشور در آن شرکت کردند.  

ادامه مطلب...
 
برگزاری هم اندیشی شهریور ماه PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۳۳

 

هم اندیشی شهریور ماه - خانم فرزانه اخوتهم اندیشی شهریور ماه فرهنگنامه با اعلام آغاز تألیف جلد 18 فرهنگنامه شروع شد، با گزارش سفرهای خانم فرزانه اخوت به چندین شهر و روستای ایران به منظور معرفی و ترویج فرهنگنامه ادامه پیدا کرد و با گزارش آقای علی رفیع طراح و مدیر فنی سایت فرهنگنامه، نمایش صفحاتی از سایت فرهنگنامه و نحوه استفاده از امکانات آن خاتمه یافت.

روز سه شنبه 15 شهریور ماه جلسه هم اندیشی ماهانه همکاران فرهنگنامه با موضوع اصلی «ترویج فرهنگنامه» در محل کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک برگزار شد. در ابتدای جلسه خانم پروین فخاری نیا ضمن اعلام خبر آغاز تألیف جلد هجدهم فرهنگنامه (حروف ص، ض، ع، غ) به سرپرستی ایشان و خانم طهورا وحدتی، توضیحاتی درباره ضرورت ارزیابی و بازنگری در مدخل های این جلد توسط اعضاء گروه های تدوین و ویرایش موضوعی ارائه دادند. ایشان در انتهای صحبت های خود توجه حضار را به مسئله تسهیل ارتباط گروه ترویج با مخاطبین فرهنگنامه و ضرورت زمینه سازی برای آشنایی رسانه ها، ارگان ها، موسسات و نهاد های دخیل در امور مربوط به کودکان و نوجوانان با فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان جلب کردند.

ادامه مطلب...
 
دیدار با دکتر دُره میرحیدر PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۲

اعضاء گروه جغرافیای جهان فرهنگنامه کودکان و نوجوانان با استاد دره میرحیدر دیدار کردند.

دکتر دره میرحیدرخانم ها فوزیه باقری و پروین صفوی از اعضائ گروه جغرافیای جهان فرهنگنامه روز دوشنبه 10 مرداد ماه 1390 با خانم دکتر دره میرحیدر، استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران و از پایه گذاران جغرافیای سیاسی نظام مند در ایران، دیدار کردند. دکتر میرحیدر از جمله اساتید برجسته جغرافیای ایران هستند و از جمله آثار مهم ایشان تألیف کتاب ایران به زبان انگلیسی است که در سال 2008 میلادی و به درخواست موسسه نشنال جئوگرافی National Geography تدوین شد. در این دیدار از خانم دکتر برای کارشناسی  و بازبینی بعضی از مقاله های جغرافیا دعوت به عمل آمد که ایشان با محبت بسیار پذیرفتند.

امید است که با حضور ایشان مقاله های جغرافیای فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان بهبود کیفی بیابد.

 
« ابتدا قبلی 2 1 بعدی انتها »

صفحه 1 از 2
Sitemap