خبرنامه

برگزاری كارگاههاي بخوانيم و بدانيم در خانه كتابدار

برگزاری كارگاههاي بخوانيم و بدانيم در خانه كتابدار

ترويج استفاده از فرهنگنامه در كتابخانه فرخ دشت محمدشهر استان البرز

ترويج استفاده از فرهنگنامه در كتابخانه فرخ دشت محمدشهر استان البرز

ترویج فرهنگنامه در کوهدشت استان لرستان

ترویج فرهنگنامه در کوهدشت استان لرستان

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

فرهنگنامه در روستای زلزله زده گونجیک

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

شاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در روز جهاني علم و هفته ترويج علم در ايران PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه ها
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۳

انجمن ترویج علمگروه ترويج فرهنگنامه، در همايش انجمن ترويج علم ايران به مناسبت روز جهاني علم و هفته ترويج علم شركت كردند و نيز خانم دكتر روجا كيان پور عضو گروه جانور شناسي فرهنگنامه در ميزگرد زن، علم و محيط زيست تجربه هاي خود را در زمينه ترويج علم و محيط زيست بيان كردند.

به مناسبت روز جهاني علم ( 19 آبانماه برابر با 10 نوامبر)، انجمن ترويج علم ايران اقدام به برگزاري هفته ترويج علم كرد و در اين هفته كارشناسان با حضور در برنامه هاي هم انديشي به بيان تجارب ترويجي خود در حوزه عمومي سازي علم پرداختند. همچنين پنج شنبه 22 آبانماه در سالن سعدي برج ميلاد، ميزگرد زن، علم و محيط زيست برگزار شد. خانم دكتر اكرم قديمي، رئيس انجمن ترويج علم، ضمن خوش آمد گويي، اهداف و خلاصه اي از فعاليت هاي انجمن ترويج علم ايران را بيان كردند. ميزگردي نیز با مديريت خانم دكتر الهه ميرزايي برگزار شد.  در این میزگرد، در آغاز خانم مهرناز خراسانچي درباره فعاليت هاي ترويج علم كتابخانه حسينيه ارشاد بعنوان يك كتابخانه سبز صحبت كردند. سپس خانم البرزي، از پايه گذاران جمعيت دانشجويي امام علي (ع)، به موضوع ترويج علم براي كودكان كار پرداختند. خانم مسعودي، ديگر سخنران اين همايش، برنامه هاي آگاه سازي آموزش و پرورش درباره آزارهاي جنسي درميان دانش آموزان را تشريح كردند. در ادامه، آقاي مهندس اسدي، مدير گروه پ‍ژوهشي فناوري و سبك زندگي دانشگاه شريف به بيان تأثيرات علم IT مانند اينترنت و بازيهاي رايانه اي بر زندگي و روابط اجتماعي انسانها پرداختند و كاربردهاي مثبت آن را در آموزش و ترويج علم بيان كردند. پس از آن خانم دكتر روجا كيان پور، از نويسندگان و ويراستاران فرهنگنامه كودكان و نوجوانان، ضمن معرفي فرهنگنامه و اشاره به مقاله هاي علمي معتبر آن كه براي كودك و نوجوان تأليف شده است و نيز با اشاره به فعاليتهاي ترويجي آن به بيان تجارب شخصي خود در حوزه محيط زيست پرداختند. در پايان سركار خانم يزدي زاده، از موسسه آواي سبز داربن، فعاليت هاي ترويجي محيط زيستي اين موسسه را تشريح كردند. اين هم انديشي پس از برنامه پرسش و پاسخ كه با حضور معلمان و اساتيد برگزار شد، به كار خود پايان داد.

در هفته علم گروه ترويج فرهنگنامه كودكان و نوجوانان، با برپايي غرفه اي در بخش نمايشگاهي مراسم ترويج علم، گروهي از مراجعه كنندگان را با فرهنگنامه و مجموعه با ارزش مقاله هاي علمي آن آشنا كردند.

 

اداره غرفه فرهنگنامه را خانمها جميله زند رحيمي، فاطمه عرفانيان، فرخنده كوكبي، فرشته قبادي، فران قره چاللو،‌فاطمه نكويي به عهده داشتند.

 

فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در روز جهاني علم و هفته ترويج علم در ايرانفرهنگنامه کودکان و نوجوانان در روز جهاني علم و هفته ترويج علم در ايران

 
Sitemap