خبرنامه
Powered by

Children's Book Council of Iran © 2011

فرهنگنامه در کنفرانس آموزش فیزیک ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۷

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیکفرهنگنامه کودکان و نوجوانان در دوازدهمین کنفرانس آموزش فیزیک و دومین کنفرانس فیزیک و آزمایشگاه، در دانشگاه امیر کبیر، شرکت  کرد. گروه ترویج  فرهنگنامه در نمایشگاه کنفرانس، فرهنگنامه را به دبیران فیزیک شهرهای مختلف ایران و دیگر مراجعه کنندگان معرفی کرد .

 دوازدهمین کنفرانس آموزش فیزیک و دومین کنفرانس فیزیک و آزمایشگاه،14 تا 16 شهریورماه  در دانشگاه امیر کبیر تهران برگزار شد. برگزار کننده این کنفرانس اتحادیۀ انجمن­های علمی معلمان فیزیک ایران بود و  بیش از 500 تن از دبیران فیزیک سراسر کشور در آن شرکت کردند.  

با پیشنهاد آقای نصراله افاضل و  به دعوت آقای دکتر خادمی، دبیر کنفرانس، غرفه ای در نمایشگاه این کنفرانس، به فرهنگنامه کودکان و  نوجوانان اختصاص داده شد. در روزهای برگزاری کنفرانس همکاران گروه ترویج، خانم­ها فرزانه عرفانیان، فران قره­چاللو و فرخنده کوکبی بازدیدکنندگان را با این کتاب مرجع آشنا کردند. مروجان فرهنگنامه مقاله­های فیزیک فرهنگنامه را که با موضوع کنفرانس مرتبط بود به بازدیدکنندگان ارائه ­کردند. معرفی مقاله­های دیگر به ویژه مقاله­های مربوط به ایران نیز  بازدیدکنندگان از غرفه فرهنگنامه را به شوق آورد و اشتیاق آنها را به آشنایی بیشتر و حتی خواندن بعضی مقاله­ها در محل نمایشگاه و  برنامه­ریزی برای تهیۀ مجموعه فرهنگنامه برای مدارس شهرهای خود برانگیخت.

  آقایان اسفندیار معتمدی، نصرالله افاضل، دکتر منصور وصالی و خانم­ها دکتر سیما قاسمی، پگاه نیک­خواه­اقدم، نسیم محمدی و گلناز معصومی که از همکاران فرهنگنامه در گروههای فیزیک و اختر شناسی و نیز اتحادیه انجمنهای علمی معلمان فیزیک ایران هستند در برپایی این کنفرانس نقش داشتند.

درمراسم افتتاحیۀ کنفرانس خانم توران میرهادی به سبب پیشینه طولانی ایشان در امر تعلیم و تربیت و ترویج علم به ویژه در فیزیک و اخترشناسی و تاریخ علم، مورد تشویق قرار گرفتند و لوح­های پیش­کسوتان آموزش فیزیک را اهدا کردند.

علاوه بر حضور مستمر گروه ترویج اعضای گروه فیزیک فرهنگنامه خانم­ها نجمه­سادات تقوی، طاهره صاحبی و لاله یونسی در کارگاه‌ها و سخنرانیهای کنفرانس و خانم ها پروین فخاری­نیا، مژگان کمپانی و شهناز خانلو و آقای سپهر شریف زاده، در مراسم افتتاحیه و اختتامیه کنفرانس شرکت داشتند. از طرف دبیرخانه کنفرانس به سبب حضور خانم توران میرهادی و سایر همکاران در کنفرانس، سپاس­نامه­ای به فرهنگنامه اعطا شد.

در مراسم اختتامیه، از چهار نفر از پیشکسوتان آموزش فیزیک و از جمله مرحوم آقای هوشنگ شریف­زاده تجلیل شد. هوشنگ شریف­زاده در برنامه‌ریزی آموزش فیزیک در ایران و ترجمه و تألیف تعدادی از کتاب­های بسیار ارزشمند فیزیک، نقش ارزنده­ای داشته است. او از افراد بسیار موثر در پی‌ریزی و شکل­گیری فرهنگنامه بویژه بخش فیزیک بوده است. در این مراسم آقایان منصور وصالی و نصراله افاضل و ایرج ضرغام (مدیر موسسه فرهنگی فاطمی) و خانم معصومه شاهسواری (رئیس اتحادیه انجمنهای علمی معلمان فیزیک ایران) از مجله معلم فیزیک و کتاب ارزشمند 100 مسئله در فیزیک کلاسیک رونمایی کردند. این مراسم با سخنرانی دکتر نعمت اله گلستانیان پایان یافت.

  

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

 

 

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

  

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

  

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

 

 

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

  

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

 

 

 

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنفرانس فیزیک

 

 

 
Sitemap