خبرنامه


 

تازه های گروه ترویج فرهنگنامهشاهنامه خوانی و ترویج فرهنگنامه در یکی از کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۹

شهریور 91 حدود 45 نفر از اعضای کودک و نوجوان کتابخانۀ شماره 8 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نازی آباد با فرهنگنامه و داستانی از شاهنامه آشنا شدند.

پنج شنبه 30 شهریور 91، برای گروهی از کودکان ونوجوانان عضو کتابخانۀ شماره 8 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نازی آباد مراسم شاهنامه خوانی برگزار شد.

این مراسم بنابر دعوت کانون از خانم فرزانه اخوت عضو موثر شورای کتاب کودک و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان در 2 مرحله و برای دو گروه سنی کودکان و نوجوانان انجام شد. خانم پشنگ پور نیز خانم اخوت را همراهی کردند.

درکنار برنامۀ شاهنامه خوانی، گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، به معرفی فرهنگنامه پرداخت و مخاطبان را به این نکته آگاه کرد که بهترین و علمی ترین پاسخها از طریق کتابهای مرجع به دست می آید، شرکت کنندگان با انواع کتابهای مرجع از جمله فرهنگنامه برای پاسخ به پرسشهای گوناگون آشنا شدند.

آشنایی با ویژگیهای گوناگون فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان و آشنایی با روش دستیابی به پاسخ پرسشها از اهداف این بخش از برنامه بود که با همکاری خانمها فرشته قبادی و فرخنده کوکبی و به شیوه بازی و با مشارکت کودکان و نوجوانان صورت گرفت.

ادامه مطلب...
 
فرهنگنامه در بازارچۀ تابستانی محک PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۱

images/stories/NewsImages1/thumbs/mahak_logo.jpgشرکت تهیه و     نشر فرهنگنامه و گروه ترویج فرهنگنامه 16 و 17 شهریور در بازارچۀ محک میز معرفی و فروش دایر کردند.

شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه و گروه ترویج فرهنگنامه پنج شنبه و جمعه 16 و 17 شهریور در بازارچۀ محک ( موسسۀ خیریۀ حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) حضور داشتند.این بازارچه هرفصل یک بار به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای یاری رساندن به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها برگزار می شود.

گروه ترویج فرهنگنامه با شرکت در این بازارچه و برپایی میز ترویج علاوه بر یاری رساندن به موسسه محک به معرفی فرهنگنامه نیز پرداخت. شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه نیز برای خرید جلدهای فرهنگنامه از طرف حامیان محک، تخفیف ویژه در نظر گرفته بود و از سوی دیگر سهمی از فروش فرهنگنامه را در اختیار موسسۀ محک قرار داد.

خانمها شهناز خانلو و مریم طوسی و مسئول گروه ترویج فرهنگنامه خانم فرزانه عرفانیان در این امر فرهنگی- حمایتی فعالیت موثر داشتند.

 
راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۵:۵۵

معرفی فرهنگنامه در سمینار کودکان و گردشگریفرهنگنامه کودکان و نوجوانان در سمینار کودک و گردشگری توسط یکی از اعضاء گروه ترویج معرفی شد.

روز سه شنبه 20/4/91 خانم مهسا خسروی از اعضاء گروه ترویج فرهنگنامه در سمینار هفتگی راهنمایان گردشگری با عنوان " کودک و گردشگری" شرکت کردند و پس از معرفی شورا و اهداف آن، به معرفی فرهنگنامه و ویژگیهای آن پرداخت. همراه با معرفی فرهنگنامه به مقالاتی از فرهنگنامه که دربارۀ استانها، شهرها، رودها، کوه ها، دریاچه ها، جزایر و... و یا مقاله هایی دربارۀ بناهای تاریخی مانند آرامگاه ها- ارگ ها- آتشکده- اکباتان- چغازنبیل- بی بی شهربانو- بشاپور- الموت- پاسارگاد- چهلستون- چهارباغ و .. اشاره شد. همچنین از باغ های ایرانی – پلهای تاریخی یا رسم ها و عادتها مانند آتشبازی، چله نشینی، چهارشنبه سوری، بازیها مانند بند بازی، بزکشی و ایل ها و قوم ها مانند قوم ترکها- بلوچها و یا ایل بهارلو، بختیاری، اینانلو، بهارلو و ... و مقاله هایی دربارۀ صنایع دستی مانند آینه کاریف پنبه دوزی، پته دوزی، ترمه، ترصیع، خاتم سازی، ختایی، جواهرسازی، چاپ دستی، خراطی و ... یاد شد.

در پایان پیشنهاد شد برای ترغیب و ایجاد عادت به مطالعۀ کتابهای مرجع می توان به بهانه های مختلف فرهنگنامه را ورق زد. بهانه هایی مانند: پژوهش دربارۀ هر چیز- سفرها و یا مناسبتهای موجود در تقویم. به همین منظور فهرست روزهای ملی و جهانی در تقویم و مقاله های مرتبط با آنها معرفی شد.

 

 
گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
پنجشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۲

گزارش فعالیت گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان ( از خرداد90 تا خرداد 91) ( از خرداد90 تا خرداد 91)

در سالی که گذشت گروه ترویج فرهنگنامه در مدارس، مراکز فرهنگی و نمایشگاههای مختلف شرکت کرد و به معرفی فرهنگنامه پرداخت. این گروه براساس فهرست زیر در تعداد 11 مدرسه، 15 نمایشگاه و 7 مرکز فرهنگی، شرکت کرد و فرهنگنامه را در معرض دید دانش آموزان و خانواده ها قرار داد. مراجعان آن را ورق زدند و همراه با توضیحات مروجان فرهنگنامه، با ویژگیهای این کتاب مرجع آشنا شدند.

خانم فرزانه اخوت نیز با گروهی از همراهان در استانهایی مانند: آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان، فارس، گلستان و مازندران به تأسیس و تجهیز کتابخانه پرداختند و در این فعالیت، فرهنگنامه را به مخاطبان معرفی کردند.

خانم مهوش مهاجری نیز در جشن پایان تحصیلی دانش آموزان ایرانی ساکن امارات متحد عربی، در دبی شرکت کردند و به معرفی این اثر پرداختند. در این مراسم 8 دوره فرهنگنامه پیش فروش شد که 2 دورۀ آن برای اهدا به مدارس مناطق محروم در ایران تهیه شده است و بزودی ارسال خواهد شد.

در سالی که گذشت دوستان زیادی گروه ترویج را همراهی کردند. علاوه بر اعضای گروه ترویج که از پیش همکاری داشتند، خانمها پگاه نیکخواه آزاد و مونا منصوری نیز امسال به گروه پیوستند.

گروه ترویج، برای معرفی فرهنگنامه همواره از پیشنهادها و نظرات فرهنگ دوستان و از همراهی و یاری آنان و فراهم آوردن امکانات جدید استقبال می کند.

 

 

 

 

حضور گروه ترویج فرهنگنامه در مدارس از خرداد 1390 تا خرداد 91

دبستانی در قزوین 

دبستان رهیار

دبستان تقوی پیشگان

دبستان شهید علیپور

دبستان شهید بهشتی (شاهد)

راهنمایی شهید بهشتی

راهنمایی اندیشه

راهنمایی شهید اردستانی

دبستان اندیشه

دبستان مهدوی

دبستان تربیت

 

 

 

حضور در نمایشگاهها

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نمایشگاه کتاب در مهد ویستا

نمایشگاه کاخ گلستان

همایش زیان و ادب فارسی   ( بابلسر)

پارک ملت(جمعه ها)

جشنواره کرمان

کنفرانس فیزیک

جشن مهرگان (مهد ویستا)

جشنواره غنچه های شهر

موزه احوال کودکی( حسینیه ارشاد)

مهد ویستا

موزه ملک

مهد ویستا

موزه دارآباد

نمایشگاه بین المللی

نمایشگاه کاخ گلستان 

 

حضور در مراکز گوناگون سال 90

معرفی در شیراز

معرفی در خانه سلامت خ کردستان

معرفی در مهد ویستا

انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ایران

معرفی در خانه کتابدار

معرفی در سالگرد شورا

معرفی در مراسم شرکت همکاران سیستم

 

 
فرهنگنامه در دبی PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۲۱

فرهنگنامه در دبیخرداد ماه 91 در جشن پایان سال تحصیلی دانش آموزان ایرانی ساکن امارات، خانم مهوش مهاجری میز ترویج را دایر کردند و گروه بزرگی از حاضران را با فرهنگنامه آشنا کردند که به خرید چند دوره انجامید.

 

 

دهم و یازدهم خرداد ماه 91 روز معرفی فرهنگنامه به گروهی از فرهنگیان و فرهنگ دوستان ایرانی ساکن دبی بود.

خانم مهوش مهاجری همکار گروه ریاضیات و عضو تحریریۀ سایت فرهنگنامه در سفر دبی از چند هفته توقف در کشور امارات متحد عربی استفاده کردند و به منظور معرفی فرهنگنامه به مجتمع آموزشی بین المللی توحید در دبی که دانش آموزان ایرانی دارد با مدیر مجتمع آقای منوچهری ملاقات کردند و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان را به ایشان معرفی کردند. آقای منوچهری سفارش خرید دو دوره برای مجتمع آموزشی خود  را دادند. 

ادامه مطلب...
 
« ابتدا قبلی 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 1 از 3
Sitemap