خبرنامه


راهنمایان گردشگری و فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۵:۵۵

معرفی فرهنگنامه در سمینار کودکان و گردشگریفرهنگنامه کودکان و نوجوانان در سمینار کودک و گردشگری توسط یکی از اعضاء گروه ترویج معرفی شد.

روز سه شنبه 20/4/91 خانم مهسا خسروی از اعضاء گروه ترویج فرهنگنامه در سمینار هفتگی راهنمایان گردشگری با عنوان " کودک و گردشگری" شرکت کردند و پس از معرفی شورا و اهداف آن، به معرفی فرهنگنامه و ویژگیهای آن پرداخت. همراه با معرفی فرهنگنامه به مقالاتی از فرهنگنامه که دربارۀ استانها، شهرها، رودها، کوه ها، دریاچه ها، جزایر و... و یا مقاله هایی دربارۀ بناهای تاریخی مانند آرامگاه ها- ارگ ها- آتشکده- اکباتان- چغازنبیل- بی بی شهربانو- بشاپور- الموت- پاسارگاد- چهلستون- چهارباغ و .. اشاره شد. همچنین از باغ های ایرانی – پلهای تاریخی یا رسم ها و عادتها مانند آتشبازی، چله نشینی، چهارشنبه سوری، بازیها مانند بند بازی، بزکشی و ایل ها و قوم ها مانند قوم ترکها- بلوچها و یا ایل بهارلو، بختیاری، اینانلو، بهارلو و ... و مقاله هایی دربارۀ صنایع دستی مانند آینه کاریف پنبه دوزی، پته دوزی، ترمه، ترصیع، خاتم سازی، ختایی، جواهرسازی، چاپ دستی، خراطی و ... یاد شد.

در پایان پیشنهاد شد برای ترغیب و ایجاد عادت به مطالعۀ کتابهای مرجع می توان به بهانه های مختلف فرهنگنامه را ورق زد. بهانه هایی مانند: پژوهش دربارۀ هر چیز- سفرها و یا مناسبتهای موجود در تقویم. به همین منظور فهرست روزهای ملی و جهانی در تقویم و مقاله های مرتبط با آنها معرفی شد.

 

 
Sitemap