خبرنامه


ترویج فرهنگنامه در کوهدشت استان لرستان PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۱

ترویج استفاده از فرهنگنامه در کوهدشت استان لرستانگروه نشریات به سرپرستی الهه سیاوشیان و تعدادی از اعضای گروه خانم­ها سپیده آرمین، سارا باقری دوست، افسانه بخشی، میترا سیاوشیان، الهه مرتضوی، مهتاب مقدم و ناهید منظری طی سفری سه روزه (از 23 الی 25 اردیبهشت ماه) راهی استان لرستان، شهرستان کوهدشت شد تا در این شهر گزارشی از نتایج بررسی نشریه پیشوک (نشریه کودک نوجوان غرب کشور) ارائه دهد. این گروه، یک دوره فرهنگ نامه کودکان و نوجوانان و 150 جلد کتاب و نشریه کودک نوجوان به کتابخانه عمومی آن شهرستان اهدا کرد. در بدو ورود، اعضای گروه با استقبال گرم مسئولین نشریه پیشوک روبرو شدند و از ابراز احساسات صمیمانه­ی­ آنان تحت تاثیر قرار گرفتند.

روز 24/2/93 گروه نشستی با مدیر مسئول، سردبیر و اعضای هیئت تحریریه­ی نشریه پیشوک در سالن کنفرانس اداره­ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت داشت. در آغاز این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، ضمن خوش آمدگویی به اعضای گروه و اهالی ادب و هنر آماری از کمیت و کیفیت کتابخانه های شهرستان و اعضای آن ها برشمرد. سپس مدیر مسئول نشریه داریوش جعفری پس از خوشامدگویی به معرفی هیئت تحریریه پرداخت. پس از آن نوبت به گروه نشریه رسید. سرپرست گروه ابتدا به معرفی شورای  کتاب کودک، سپس گروه بررسی نشریات و اعضای آن  پرداخت. اعضای گروه هر یک بر اساس مسئولیت خود به بررسی ظاهری و محتوایی نشریه پیشوک پرداختند. دقت نظر گروه در بررسی ها برای هیئت تحریریه و حضار قابل توجه بود.

در بعدازظهر همان روز به مناسبت روز پدر، جشنی به نام پدرانه برگزار شد. حضور گروه  در مشارکت اجرای جشن برای اهالی منطقه جالب بود. گروه به هر یک از کودکان حاضر در جشن، نشریه بادبادک هدیه داد که خوش حالی آنان را در پی داشت.

روز 25/2/93 گروه در همایش کودک و مطالعه که در سالن آمفی تاتر اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شد شرکت کرد. حضور تنی چند از مقامات وزارت آموزش و پرورش، دانشگاهیان، نماینده فرمانداری،  رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی،  روابط عمومی شهرداری کوهدشت، خبرنگاران و عکاسان به اهمیت همایش می افزود.

رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعضای شورای کتاب کودک خوش آمد گفتند و نماینده فرمانداری در جهت ضرورت توجه مطالعه کودکان منطقه سخنرانی کردند. سخنران اصلی الهه سیاوشیان، به توضیح  درباره شورای کتاب کودک، گروه بررسی نشریات، تاثیر نشریات برای علاقه مند کردن کودکان به مطالعه و تاثیرکتاب و کتاب خوانی بر روی کودکان پرداخت. سپس سپیده آرمین درباره چگونگی تولد فرهنگ نامه کودکان و نوجوانان صحبت کرد. پس از آن میترا سیاوشیان در مورد آمار نشریات موجود کودک و نوجوان در کشور، ضرورت همکاری مردم منطقه در جهت رشد میزان کتاب خوانی و آسیب شناسی مطالعه کودکان سخن به میان آورد. جلسه با پرسش های حاضرین و پاسخ های اعضای گروه بررسی به پایان رسید.

 

اخبار مربوط به حضور گروه در استان لرستان شهرستان کوهدشت در سایت های خبری هومیان نیوز وستا نیوز و سایت پیشوک منعکس شد.

ترویج استفاده از فرهنگنامه در کوهدشت استان لرستان

ترویج استفاده از فرهنگنامه در کوهدشت استان لرستان

 
Sitemap