خبرنامه


 

تازه های گروه ترویج فرهنگنامهسفر فرهنگنامه به ملبورن استرالیا PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۴۷

توجه ایرانیان خارج از کشور به فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان در هفته گذشته مصداق بارزی پیدا کرد. آقای دکتر یاشار علی آبادی ساکن ملبورن استرالیا در سفر خود به ایران به فرهنگنامه آمدند تا کمک مالی را که خود و همسرشان خانم دکتر یاسمن رضایی مسئولانه به عهده گرفته­اند، ادا کنند. ایشان ضمن اظهار علاقمندی به معرفی فرهنگنامه به ایرانیان ساکن شهر ملبورن و به ویژه مدرسه ایرانی آن شهر، یک دوره 13 جلدی فرهنگنامه خریداری کردند تا به کتابخانه­ای در ملبورن  اهدا کنند. ایشان اظهار امیدواری کردند که ایرانیان مقیم آن شهر از این محصول فرهنگی هویت­بخش استفاده کنند و بسیاری از اطلاعات مربوط به ایران را که در سایر دانشنامه های عمومی غیر فارسی زبان نمی توان یافت، از دریچه یک دانشنامۀ ایرانی بازیابی کنند.

ایرانیان مقیم خارج از کشور در هر شهر که زندگی می کنند می توانند به کتابخانه اصلی شهر یا کتابخانۀ محلۀ خود یا هردو، یک دوره فرهنگنامه کودکان و نوجوانان اهدا کنند.

 
فرهنگنامه در نیمکره جنوبی PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۲۸

فرهنگنامه در نیمکره جنوبی

پروین فخاری­نیا همکار فرهنگنامه­ای ما در سفر ودیدار از استرالیا، شهر بریزبین درمیان گروهی از ایرانیان مقیم استان کوئینزلند، به معرفی فرهنگنامه پرداخت.

  فخاری نیا نخست از طریق رادیو همراه (برنامه فرهنگی گروهی از جوانان بریزبین) برای ایرانیان مقیم استان صحبت کرد. سپس بعد از 3روز در میان یک گروه 25 نفری از علاقه­مندان به ایران و فرهنگ ایرانی به کمک 13 جلد فرهنگنامه، پوستر­ و تاشوهای ترویج خانواده که در دسترس بود و کتابهای نگاهی به سی سال فعالیت فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، جوردیگر باید دید، کبوترسفید فرهنگنامه و سی دی معرفی فرهنگنامه که به منظور ترویج همراه داشت، فرهنگنامه و شورای کتاب کودک را به دهها نفر شناساند.فرهنگنامه، این اثرملی با ارزش، مانند همیشه، پس از تورق، توجه و تحسین جمعی را برانگیخت و همگان را شوق زده کرد. فخاری­نیا چنین بیان کرد: حیفم آمد که چنین اثر با ارزشی، با همت والای گروه بزرگی پدید می­آید و شما ایرانیان خارج از کشور آن را نشناسید، نداشته باشید واستفاده نکنید. امکان مصاحبه رادیویی و جمع کردن دوستان ایرانی را، اعضای خانواده برزو صدقی نژاد( همکار فرهنگنامه) و الهام کیوانی پدید آوردند، تا در شناساندن و ترویج استفاده از فرهنگنامه سهمی ادا کنند. کتاب مرجعی که در بسیاری موارد، برای ایرانیان خارج از کشور مورد نیاز و پاسخگوی پرسشهای بسیاری درباره ایران و جهان است.   

ادامه مطلب...
 
فرهنگنامه در کرمان PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۵۶

حضور فرهنگنامه در جشنواره کودک کرماناز یکم تا هفتم مردادماه 90 جشنواره کودک در کرمان به دعوت شهرداری منطقه 3 و بنیاد شهید کرمان، در مجموعۀ خانه سینما تماشا در پارک شورا برگزار شد.

در این نمایشگاه فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در کنار خانه کتابدار نیز غرفه داشت. گروه ترویج فرهنگنامه و ترویج خواندن در غرفه خود و همچنین از طریق رادیوی محل جشنواره، به بازدید کنندگان و برگزارکنندگان فرهنگنامه را معرفی کردند.

سپاس از شهرداری منطقه 3 کرمان که غرفه را رایگان در اختیار  فعالان شورای کتاب کودک قرار داده و همه هزینه های این سفر را نیز تقبل کرده بود.

از مروجان فرهنگنامه، خانم ها معصومه رعنا، فاطمه نکویی، فرشته قبادی و آذین اقلیدس  مسئولیت غرفه را به عهده داشتند و از مشاوران نوجوان خانم سحر طلادار و آقایان آریا و نوین شاهرودی آنان را همراهی کردند.

 

ادامه مطلب...
 
« ابتدا قبلی 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 3 از 3
Sitemap