خبرنامه


 

تازه های گروه ترویج فرهنگنامهتأسیس کتابخانه و ترویج فرهنگنامه در جزیره قشم PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
يكشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۰۵:۰۹

تأسیس کتابخانه و ترویج فرهنگنامه در جزیره قشمگزارش سفر خانم فرزانه اخوت و همکاران ایشان خانم ها آذر جباری، شهرزاد محجوب، لیلا جزایری و هاله باستانی به روستاهای صلغ و گامرون در جزیرۀ قشم، برای تأسیس کتابخانۀ مادر، کودک و نوجوان صلغ و ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، 9 صبح روز دوشنبه 28/1/91 مرکز آموزش کتابخانۀ حسینیۀ ارشاد خیابان شریعتی- جنب حسینیۀ ارشاد بن بست ارشاد پلاک 4 طبقۀ اول واحد 14

 

  

ادامه مطلب...
 
روز درختکاری – هفته منابع طبیعی PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
جمعه ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۰۸

خانم مهین غفاری و خانم فرزانه عرفانیانخانم ترانه اقلیدسروز درختکاری، 15 اسفند، بهانه ای شد تا کودکان و نوجوانان عضو خانه کتابدار به اتفاق والدین خود جمع شوند و با کمک همکاران فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، دربارۀ درخت و درختکاری گفتگو کنند.

خانم مهین غفاری از گروه محیط زیست و جغرافیای ایران و خانم فرزانه عرفانیان، هماهنگ کننده گروه ترویج فرهنگنامه، روز 13 اسفند در خانه کتابدار حضور یافتند تا به مناسبت نزدیک شدن روز درختکاری و هفتۀ منابع طبیعی، در این زمینه با اعضای نوجوان خانه کتابدار، برنامه ای مشترک داشته باشند. در این روز نخست خانم آذین اقلیدس عضو گروه ترویج فرهنگنامه و ترویج خواندن خانه کتابدار نوجوانان را با گفتن قصه هایی، با آئینهای شب چله، تغییر فصل و دگرگونی طبیعت آشنا کردند. سپس خانم غفاری به کمک خانم عرفانیان با اشاره به مقاله های متنوع فرهنگنامه، دربارۀ گیاهان، مثل مقاله های درختان و گلهای گوناگون و همچنین مقاله های باغبانی، جنگل و آبخیز حاضران را با کاربرد درختان آشنا کردند و دربارۀ فعل و انفعالهایی که درخت در روی زمین و زیرزمین انجام می دهد و نقش آن در زندگی و حیات انسان و جانداران دیگر، صحبت کردند. صحبتها با پرسش و پاسخ و با مشارکت کودکان و نوجوانان انجام گرفت. سپس اشعاری از شاعران مشهور، عباس یمینی شریف و حسین منزوی در وصف و ستایش درخت خوانده شد.

در پایان گیاهی در گلدان کاشته شد تا سهم همۀ حاضران، نسبت به منابع طبیعی به صورت نمادین ادا شده باشد.

 
حضوردرمدرسۀ آفتاب آذرین از 28 تا 1 آذر PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۸

از 28 تا 1 آذر به مناسبت هفتۀ کتاب و کتابخوانی در مدرسۀ آفتاب آذرین نمایشگاه کوچکی از کتابهای مرجع برگزار شد. بیشتر کتابهای مرجع، لغت نامه یا دایرةالمعارف موضوعی بودند که از خردسالی تا نوجوانی را شامل می شد. دراین نمایشگاه گروه ترویج فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان نیز به معرفی فرهنگنامه پرداختند. همکاران شرکت کننده در نمایشگاه خانم ها: جمیله زند رحیمی، فرزانه عرفانیان و فران قره چاللو از اعضای گروه ترویج بودند.

 

درکنار نمایشگاه، در تاریخ 28 آبان به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با کتاب و به ویژه فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، خانمها مهری سرلک صفایی، فرزانه عرفانیان و مهین غفار در مدرسۀ آفتاب آذرین حضور پیدا کردند و طی دو برنامۀ کارگاهی جداگانه، بین دانش آموزان و والدین آنها، فرهنگنامه را معرفی کردند، و عنوانهای مشترک فرهنگنامه و کتابهای درسی را مرور کردند و کار پژوهشی را تمرین کردند.

 

 

ادامه مطلب...
 
فرهنگنامه در نمایشگاه - موزه احوال کودکی PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
يكشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۵۲

حضور فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در نمایشگاه موزه احوال کودکیگروه ترویج فرهنگنامه کودکان و نوجوانان به مناسبت روز جهانی کودک در نمایشگاه – موزه در حسینیه ارشاد شرکت می کند.

به مناسبت روز جهانی کودک در هفته کودک نمایشگاهی به همت موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می شود.

این نمایشگاه از تاریخ 16 تا 21 مهرماه 1390 در تالار دکتر شریعتی کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپاست .ساعت بازدید برای مدارس و دانش آموزان 9 تا 13 خواهد بود و از ساعت 14 تا 18 نمایشگاه برای بازدید عموم باز است.

در این نمایشگاه به بخشی از فرهنگ آموزش و پرورش کودکان ایرانی در دوره های تاریخی پرداخته شده است و عکس ها و اسباب بازیهای قدیمی به نمایش گذاشته شده است و همچنین فیلمهایی برای آشنایی بازدید کنندگان نمایش داده می شود.

 

ادامه مطلب...
 
فرهنگنامه در جشنواره غنچه های شهر PDF چاپ نامه الکترونیک
تازه های گروه ترویج
يكشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۵۱

فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در هفته کودک در جشنواره غنچه های شهر در بوستان گفتگو شرکت می کند.

به مناسبت هفته کودک، از تاریخ 14 تا 21 مهرماه ،جشنواره غنچه های شهر در تهران بوستان گفتگو بر گزارمی شود.در این جشنواره بعضی از سازمانهای وابسته به شهرداری، برخی از شرکتهای تولیدی کالا برای کودکان و نوجوانان و گروهی از فعالان فرهنگی ازجمله چند ناشر کتاب کودک تحت عنوان " بهترین ها برای کودکان "شرکت دارند.

فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه غرفه دارد و گروه ترویج فرهنگنامه به معرفی شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان می پردازد.

زمان : 14 تا 21 مهرماه 1390 از ساعت 10 تا 20

مکان:تهران- انتهای کوی نصر (گیشا)-بوستان گفتگو- انتهای سالن گلستان (کنار پله برقی)

 

 

 
« ابتدا قبلی 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 2 از 3
Sitemap